Automobilista Nr 6 - już do nabycia !

2018-05-28 10:50:11

Temat numeru:

Porsche 928 – według Harma Lagaaj’a: „…to nowy kontynent na mapie marki”, techniczny knockout, ale klienci byli ostrożni. Miał być ratunkiem dla Porsche, stał się pierwszym sportowym laureatem COTY. Kontrowersyjny? Na pewno! Technicznie mistrzowski? Także! Czy wizualnie efektowny? Oceńcie sami, w końcu to pierwsze Porsche GT w historii marki samochodem z nadwoziem GT 2+2, czyli o podwyższonym komforcie dla czworga pasażerów. Następnym GT Porsche to dopiero Panamera. Na pewno warto przeczytać i popatrzeć!
Tym razem off road w klasycznym wykonaniu, czyli Land Rover Seria I. Mnóstwo ciekawostek o tym kultowym aucie brytyjskiej motoryzacji zebranych razem. Narysowany na piasku, stworzony dla bezdroży, miał jako przednika traktor.
No i prawdziwy gentelman Mercedes 220 SE Ponton – co to znaczy Ponton, jak ten model przywrócił świetność marce po wojnie…
I na przeciwnym końcu motoryzacyjnej stylistyki – Norka, czyli polski pojazd dla inwalidów – prawdziwe wyzwanie – słyszeliście, żeby niepełnosprawny musiał wysiadać z pojazdu, żeby zawrócić? Nie słyszeliście, to przeczytajcie.
Dla wielbicieli amerykanów król przedmieścia przełomu lat 60. i 70. – przestronny, elegancki i superkomfortowy, marzenie klasy średniej.
DKW RT125 – to motocykl, który wszyscy kopiowali, Piotr Kawałek analizuje popularność małych jednośladów dzisiaj.
Prawdziwa sensacja – Azja południowo-wschodnia – tego jeszcze nie było. Indie i to co jeździ tam po drogach i malezyjski tygrys, czyli Proton – zwyciężał na trasach WRC w Europie. Niemożliwe? Możliwe!
Także parę rad o szlifowaniu cylindrów dla tych, którzy chcą wiedzieć, co się dzieje w ich pojazdach.