Historia


 HISTORIA "Garbatych Stokrotek"

   stokrotka

Za początek powstania naszej "Garbatej rodzinki" przyjmujemy Zlot VW na Słowacji, który odbył się w dniach 29-31.08.2003r. Jednak, gdyby nie Zlot w Puszczykowie, który miał miejsce kilka miesięcy wcześniej, to może nie byłoby i Słowacji? Być może, tak naprawdę wszystko zaczęło się w Puszczykowie. Tam tez po raz pierwszy spotkaliśmy się w gronie osób, które są w naszym "Stokrotkowym Fun-Klubie" aż po dzisiejszy dzień, a mianowicie byli to : Jurek (foto) , Wojtek Weiss (foto) i My, czyli Dana i Artek Matyszkiewiczowie (foto) . Byli wtedy z nami jeszcze inni ludzie m.in. Tomasz Cepak, lecz nasze drogi gdzieś się rozeszły.

Na początku nic na to nie wskazywało, że kiedyś przerodzi się to w coś tak fantastycznego, czym teraz są Stokrotki. Po zlocie w Puszczykowie nie byliśmy jeszcze tak zgraną ekipą i na zloty nie jeździliśmy jeszcze razem. Przełomowym spotkaniem był zlot w Tarnowie, gdzie znów razem bawiliśmy się fantastycznie! Na tym też zlocie dołączyli do nas Bogdan Kruk i Żaneta Jabłońska (foto) oraz Rafał z Anią (foto) . Po zlocie w Tarnowie mieliśmy już swoją, małą zlotową ekipkę, którą zdobywaliśmy kolejne zloty roku 2003.

Dużym wydarzeniem w naszej Garbatej Rodzince, był zlot VW GarBusa na Słowacji, który odbył się w dniach 29-31.08.2003. Wtedy to też, po raz pierwszy nakleiliśmy na lewe lusterka naszych VW, naklejki w kształcie Stokrotki, które miały być naszym znakiem rozpoznawczym. Nie obyło się oczywiście bez powiększenia naszej Familii o kolejne osoby, którymi są VWiesia i Darek Czerniakowie (foto) . Jak więc widać "Garbate Stokrotki" powstały na Słowackiej ziemi!

Kolejnym zlotem, niosącym powiększanie Stokrotek, był zlot VW w Jeseniku (CZECHY), gdzie dołączyli do nas Petr Biolek (foto) i Ludek Oplustil (foto) .

Przez okres zimy spotykaliśmy się na małych i dużych imprezkach w wyżej wymienionym gronie, co zaowocowało większym zgraniem naszej ekipy przed kolejnym Garbatym sezonem 2004r. Pierwszym wspólnym zlotem w sezonie 2004, niosącym jakieś nowości, był zlot VW w Krzywopłotach, gdzie oprócz nowych członków naszej paczki, którymi są Ewa Górszczyk i Mateusz Sarapata (foto) , dorobiliśmy się kolejnego znaku rozpoznawczego, mianowicie adresu naszej strony internetowej, umieszczonej na tylnej szybie naszych GarBusków. Dzięki temu odróżnieni od reszty garbusiarzy, zdobywaliśmy kolejne Zloty w 2004r.

Jeszcze w tym samym roku dołączyli do naszej Rodzinki : nasz synek Mikołajek, Tomasz Buczek (foto) , Ewa Gawlik (foto) , Gosia Soczówka (foto) , Dominik Panchyrz i Ewelina Przygoda (foto) , Ania Kopeć (foto) oraz Maciek Włodarczyk (foto) .

Po zakończeniu Oficjalnych Zlotów VW postanowiliśmy, że zrobimy nasze wewnętrzne (nieoficjalne), które miały być tylko dla Stokrotek i ludzi, którzy w jakiś sposób utożsamiali się z nami. Zaczęło się od Zlotu w Bobowej, a następnie zlot w Szarowie i wreszcie trzeci(Sylwestrowy) zlot, kończący sezon 2004r. Na zlotach tych nie mogło zabraknąć, rzecz jasna atrybów zlotowych, takich jak : Naklejka zlotowa, identyfikatory, koszulki zlotowe oraz konkurencje (np. Lepienie Garba z modeliny, Dart, i oczywiście lubiane przez wszystkie Stokrotki - KARAOKE). Na zlocie w Szarowie udało nam się nawet zorganizować paradę z Policyjną obstawą!

Teraz troszkę Stokrotkowej statystyki

W 2004 roku byliśmy na 13-tu Oficjalnych zlotach VW GarBusa (w tym trzech zagranicznych: SŁOWACJA, CZECHY I LITWA), oraz jak już wcześniej wspominałem 3-ech Stokrotkowych zlotach na których było :


Jak widać niezła Frekwencja !

W roku 2005 kolejny raz postanowiliśmy, że powiększymy naszą rodzinkę o kolejnych wspaniałych ludzi, którymi są Gosia i Artek Wróbel (Tarnów) (foto) oraz Ania z Igorem (foto). Nie obyło się jednak, jak to w róznych Klubach widać bez niekorzystnych zmian. Mianowicie odłączyli się od nas Tomek Cepak, Tomek Buczek oraz Rafał z Anią.Obecnie jest już nas aż 23 osoby i razem posiadamy 22 Volkswageny (w tym 3 Ogórki, jednego Buggy i jednego Ovalika).

Stokrotkowa statystyka 2005 r. 
Odwiedziliśmy 19-cie oficjalnych zlotów (w tym Litwa, Czechy, Norwegia, Szwecja, Włochy oraz Paradę "Harbiego" w Niemczech). Zorganizowaliśmy tylko dwa Stokrotkowe, ale po raz pierwszy byliśmy Organizatorami zlotu "Garbojama" 2006, który to dostaliśmy w "spadku" po Michale Dymku (wyjechał za granicę). Ważnymi wydarzeniami tego roku był zlot we Włoszech, na który dotarliśmy podczas podróży wakacyjnej do Hiszpanii, a także wielka Parada w Niemczech, z okazji nowej edycji Herbiego ;-)Pod koniec roku urodziły się dwie małe Stokroteczki, a są nimi Marcelek Wiesi i Darka oraz Wiktor Gosi i Artka 

Rok 2006 podobnie jak poprzedni przyniósł zmiany w naszej Garbus-owej paczce, lecz w tym roku rodzina się tylko powiększyła, co może oznaczać, że z roku na rok stajemy się sobie coraz bliżsi.
Nowym "rodzeństwem" zostali Evelinka i Adrian (Olkusz) (foto) oraz David z Dąbrowy Górniczej (foto). Ich oficjalne przyjęcie odbyło się podczas zorganizowanego przez nas Garbus-owego Sylwestra w Korzkwi k/Krakowa. Jak można łatwo policzyć jest nas obecnie 26 osób i posiadamy 31 Klasycznych VW. Stokrotkowa statystyka 2006r. Zaliczyliśmy 21 oficjalnych zlotów ( w tym Słowenia, 2x Czechy, 5x Norwegia, 2x Szwecja, Słowacja oraz Litwa). Zorganizowaliśmy dwa zloty Stokrotkowe (Korzkiew + Korzkiew - Sylwester) oraz podobnie jak w roku ubiegłym byliśmy organizatorami zlotu "Garbojama 2006". 

Rok 2007 był po raz pierwszy w historii naszej grupy, rokiem który nie przyniósł żadnych zmian osobowych za wyjątkiem nowego chłopaka, a następnie męża Gosi Soczówki - Sebka oraz dziewczyny Dawida - Kasi (foto). Jest więc nas obecnie 28 osób i posiadamy 30 Klasycznych VW. 

Stokrotkowa statystyka 2007r.
Odwiedziliśmy 22 oficjalne zloty ( w tym 4x Czechy, 3x Norwegia, 2x Słowacja, Niemcy oraz Litwa). Zorganizowaliśmy po raz trzeci zlot "Garbojama 2007" który to przyciągnął rekordową jak dotychczas liczbę uczestników, bo przyjechało do nas aż 300 klasycznych VW! Zorganizowaliśmy również trzy "stokrotkowe" zloty: Dąbrowa Górnicza "pożegnanie Ewelinki", Lipnica Górna (nasze czwarte urodziny) oraz otwarty dla Wszystkich zlot w Dobczycach. Impreza ta, to już dziesiąty z kolei zlot Stokrotkowy, który prawdopodobnie zakończy historie "naszych" zlotów. Ważnym wydarzeniem tego roku było uczestnictwo naszego flagowego ogórka w zlocie w Hannoverze zorganizowanym z okazji 60-lecia Bus-a. Rok zakończyliśmy zlotem zorganizowanym w Michałowicach przez Rysia z KGB. 

Rok 2008 był dla nas szczególny z dwóch powodów, pierwszy z nich to nasze 5 urodziny, które świętowaliśmy na zlocie w Proszówkach. Drugim powodem wyjątkowości tego roku były, aż 3 "stokrotkowe" śluby! Pierwszy z nich to ślub Żabki i Bogusia, drugi to Kasia i David, a trzeci naszych nowych "klubowców" którymi są Ania i Janek z Lublina, potocznie nazywani "Szoszonami" (foto). Rok 2008 uszczuplił naszą grupę o Ewę Gawlik, która to wybrała inną, nie "garbatą" drogę życia. Na zakończenie roku jest nas 27 osób i jesteśmy właścicielami 32-uch Klasycznych Volkswagenów. 

Stokrotkowa statystyka 2008r.
Odwiedziliśmy tylko 14 oficjalnych zlotów ( w tym Norwegia, 2x Słowacja, Niemcy, Hiszpania, Słowenia oraz Litwa). Na zlotach w Słowenii oraz w Hiszpanii zostaliśmy nagrodzeni nagrodami za "najdalszy przyjazd" i jak można się domyśleć, byliśmy pierwszymi Polakami na tych zlotach ;-) Zorganizowaliśmy dwa zloty w tym po raz pierwszy Proszówki (zlot połączony z festiwalem Rock-owym) oraz tradycyjnie już naszą Garbojamę, w tym roku była to już jej ósma edycja (czwarta przez nas zorganizowana). 

2009 To rok bardzo spokojny w porównaniu do poprzednich i nie obfitował w żadne wesela i śluby. Z "rodzinnych" imprez odbyły się: urodziny Bogusia, szóste urodziny Stokrotek, parapetówka u Dominika, Wigilia u Matysków oraz na zakończenie jak co roku Stokrotkowy Sylwester, który tym razem odbył się u Sylwii i Michała Donieckich, których to właśnie w tym roku, na zakończenie Garbojamy, oficjalnie przyjęliśmy do naszego grona. Również nowa dziewczyna Petra - Łucja została oficjalnym "członkiem" naszego fanklubu. Tym sposobem nasza garbata rodzinka powiększyła się aż o 3 osoby dorosłe i dwoje dzieci - Alberta - synek Evelinki Adriana oraz Patrycję - córkę Kasi i Dawida. Nikt w tym roku nie opuścił naszej familii, co bardzo nas cieszy ;-) Na zakończenie roku jest nas 30 dorosłych i ośmioro dzieci ;-) Obecnie posiadamy 33 Klasyczne VW. 

Stokrotkowa statystyka 2009r.
Byliśmy uczestnikami 18 oficjalnych zlotów w tym aż 8 zagranicznych : 2x Norwegia, Słowacja, Czechy, Niemcy, Litwa, Anglia, oraz Węgry. Na zlocie na Węgrzech zostaliśmy nagrodzeni za "najdalszy przyjazd" oraz za najładniejszego VW zlotu (Stokrotka) i byliśmy też pierwszymi Polskimi uczestnikami ;-). Podobnie jak rok temu zorganizowaliśmy dwa zloty, po raz drugi "Proszówki" oraz tradycyjnie już naszš Garbojamę, w tym roku była to już jej dziewišta edycja w której udział wzięło aż 360 Klasycznych VW ;) Sezon oczywiście zaliczamy do BARDZO udanych ;-) 

2010 Nasze "rodzinne" imprezy to przede wszystkim ślub naszego Wojtusia z Anią, czekaliśmy długo, by w końcu go ożenić ;-) Kolejną imprezą była parapetówa w Rzeszowie, gdzie oblewaliśmy nowy domek naszej VWiesi i Luiza ;) potem była już jak co roku nasza "wigilia", lecz tym razem po raz pierwszy urządziliśmy ją u "Donieckich". Ostanią imprezą był Stokrotkowy mini sylwester, który w tym roku odbył się " u Matysków" ;) W tym roku nikt do nas nie dołączył, a jedynie Mateusz Sarapata poszedł inną, nieGarbusową drogą. Urodziły się nam 2 małe Stokroteczki, był to Kuba u Ani i Igora oraz Karol u Gosi i Artka. Tym sposobem nasza garbata rodzinka pomniejszyła się o dorosłych, a powiększyła o "dzieciaki" i obenie jest nas 28 dorosłych i dziesięcioro dzieci ;-) Obecnie posiadamy 35 Klasyczne VW. 

Stokrotkowa statystyka 2010r.
Byliśmy uczestnikami 13 oficjalnych zlotów, w tym 4 zagranicznych : Słowacja, Czechy, Węgry oraz po raz pierwszy Łotwa, skšd przywiezliśmy Dyplom za Najładniejszego Busa zlotu (Stokrotka) i oczywiście byliśmy pierwszymi Polskimi uczestnikami ;-). Jak co roku zorganizowaliśmy dwa zloty, "Proszówki" po raz trzeci oraz jak zawsze Garbojamę, w tym roku była to jubileuszowa X jej edycja, która to również w tym roku pobiła rekord pod względem uczestniczących w niej klasycznych VW, a było to aż 403 auta !!! podsumowując, był to najsłabszy sezon w Naszym wykonaniu, gdyż byliśmy na najmniejszej, w naszej historii liczbie zlotów, co oczywiście nie zmienia faktu, że sezon był udany ! 

2011 Nasze "rodzinne" imprezy to : pępkówka Michałka, , parapetówka " u Waisów" potem już jak co roku nasza "wigilia", która tym razem odbyła się u Davida i Kasi i była połączona ze ślubem Gosi i Dominika. Przyjęcie weselne, Stokrotkowe również zorganizowaliśmy w Dąbrowie Górniczej, w nowym domku Kasi i Davida. W tym roku dołączyli do nas Kuba i Marta. Urodziły się nam 2 małe Stokroteczki, był to Michaś Matysków oraz Bruno od Petra i Łucji. Na koniec roku jest nas 30 dorosłych i 12 dzieci ;-) Obecnie posiadamy 37 Klasyczne VW. 

Stokrotkowa statystyka 2011r.
Byliśmy uczestnikami 14 oficjalnych zlotów, w tym 4 zagranicznych : Słowacja, Czechy, Litwa oraz po drugi już Słowenia, skąd przywiezliśmy Puchar za Najładniejszego Busa zlotu (Stokrotka). Jak co roku zorganizowaliśmy dwa zloty, po raz czwarty już "Proszówki" oraz jak zawsze, Garbojamę, w tym roku była to XI jej edycja, która to również w tym roku pobiła rekord pod względem uczestniczących w niej klasycznych VW, a było to aż 418 aut, w tym aż 50 załóg z zagranicy !!! 

Stokrotkowa statystyka 2012r.
Byliśmy uczestnikami 11 oficjalnych zlotów, w tym dwóch zagranicznych : Słowacja i Litwa. Jak co roku zorganizowaliśmy Garbojamę. W tym roku była to XII jej edycja. Zorganizowaliśmy też "Spotkanie w Bobowej", na któym pojawiło się prawie 20 VW. Impreza dla Wszystkich uczestników była wspaniale spędzonym czasem i pewnie w przyszłym roku znów ją powtórzymy ;-) 

Mam nadzieję, że i Wy, będziecie się z nami świetnie bawić podczas kolejnego sezonu, i razem będziemy nieść przesłanie Garbatej Miłości! Czego sobie i Wam życzę !


Artek Matyszkiewicz (Stokrotka)